logo
 

 

 

 

 

Early Shows are normally FREE, 7p-9p

Late shows start around 10pm.

 

 

 

        

SATURDAY 9/1 @9:30pm: Helen Gillet ($10). PROGRESSIVE / EXPERIMENTAL

 

 

 

 

 

 

SUNDAY 9/2 @7:00pm: Micah -n- Marlin (ROCK / FOLK); 

@10:00pm: Country Night w/ DJ Pasta (NO COVER). COUNTRY

 

 

 

 

 

 

MONDAY 9/3 @7:00pm: Dem Roach Boyz (R&B / EXPERIMENTAL); 

@9:00pm: Scott Yoder + Belly Eater + Real Dom ($7). INDIE / ROCK / PSYCH 

 

 

 

 

 

 

TUESDAY 9/4 @7:00pm: Jean Bertrand (CAJUN/FOLK)

 

 

 

 

 

 

WEDNESDAY 9/5 @7:00pm: The Iguanas (ROCK / R&B / TEX-MEX)

 

 

 

 

 

 

THURSDAY 9/6 @7:00pm: Dark Lounge, featuring Rik Slave (LOUNGE); 

@9:30pm: NAG + Lip + Pscience ($5). PUNK / POST-PUNK

 

 

 

 

 

 

FRIDAY 9/7 @7:00pm: Natalie Mae  (COUNTRY / ROCK / R&B); 

@9:30pm: Bush Hog Bob, One Man Band + Michael Hurtt & The Night Howlers ($10). ROCK & ROLL / R&B

 

 

 

 

 

 

SATURDAY 9/8 @9:30pm: Cosmic Americans + Rust ($5). ROCK / AMERICANA

 

 

 

 

 

 

SUNDAY 9/9 @7:00pm: Micah -n- Marlin (ROCK / FOLK); 

@9:30pm: Saintbreaker ($1). METAL/PUNK

 

 

 

 

 

 

MONDAY 9/10 @7:00pm: Dem Roach Boyz (R&B / EXPERIMENTAL); 

@9:30pm: Gene Black & friends (NO COVER). JAZZ

 

 

 

 

 

 

TUESDAY 9/11 @7:00pm: Jean Bertrand (CAJUN/FOLK)

 

 

 

 

 

 

WEDNESDAY 9/12 @7:00pm: The Iguanas (ROCK / R&B / TEX-MEX)

 

 

 

 

 

 

THURSDAY 9/13 @7:00pm: Dark Lounge, featuring Rik Slave (LOUNGE)

 

 

 

 

 

 

FRIDAY 9/14 @7:00pm: Natalie Mae  (COUNTRY / ROCK / R&B); 

@9:30pm: Alex Abel + The Stacks ($5). ROCK

 

 

 

 

 

 

SATURDAY 9/15 @9:30pm: The Dan Montgomery 3+2, featuring Robert Mache ($5). ROCK

 

 

 

 

 

 

SUNDAY 9/16 @7:00pm: Micah -n- Marlin (ROCK / FOLK); 

@9:30pm: Sara Petite w/ David Bandrowski, Calvin Martin & Carlo Nuccio ($5). AMERICANA

 

 

 

 

 

 

MONDAY 9/17 @7:00pm: Dem Roach Boyz (R&B / EXPERIMENTAL); 

@9:30pm: Gene Black & friends (NO COVER). JAZZ

 

 

 

 

 

 

TUESDAY 9/18 @7:00pm: Jean Bertrand (CAJUN/FOLK);

@9:30pm: TBA

 

 

 

 

 

 

WEDNESDAY 9/19 @7:00pm: The Iguanas (ROCK / R&B / TEX-MEX)

 

 

 

 

 

 

THURSDAY 9/20 @7:00pm: Dark Lounge, featuring Rik Slave (LOUNGE); 

@8:00pm: AntiGravity Magazine office hours, 8-to-11; 

@9:30pm: Hex [New Zealand] + U.S. Nero ($5). INDIE / ROCK

 

 

 

 

 

 

FRIDAY 9/21 @7:00pm: Natalie Mae  (COUNTRY / ROCK / R&B); 

@9:30pm: Dave’s Rockabilly Fridays w/ The Louisiana Hellbenders (NO COVER). ROCKABILLY

 

 

 

 

 

 

SATURDAY 9/22 @9:30pm: Regulus + Landlocked Seas + Epic Reflexes ($5). INDIE / ROCK

 

 

 

 

 

 

SUNDAY 9/23 @7:00pm: Micah -n- Marlin (ROCK / FOLK)

 

 

 

 

 

 

MONDAY 9/24 @7:00pm: Dem Roach Boyz (R&B / EXPERIMENTAL); 

@9:30pm: The Yawpers + Deepakalypse ($5). INDIE/ROCK

 

 

 

 

 

 

TUESDAY 9/25 @7:00pm: Jean Bertrand (CAJUN/FOLK)

 

 

 

 

 

 

WEDNESDAY 9/26 @7:00pm: The Iguanas (ROCK / R&B / TEX-MEX); 

@10:00pm: TBA

 

 

 

 

 

 

THURSDAY 9/27          @7:00pm: Dark Lounge, featuring Rik Slave (LOUNGE); 

@9:30pm: The Darelilies (NO COVER). INDIE / ROCK

 

 

 

 

 

 

FRIDAY 9/28 @7:00pm: Natalie Mae (COUNTRY/ROCK/R&B); 

@9:30pm: Slow Code + Kicking + more tba ($5). NOISE-ROCK / GRUNGE / PUNK

 

 

 

 

 

 

SATURDAY 9/29 @10:00pm: Mod Dance Party w/ DJ Matty & Kristen (NO COVER). ROCK/POP/SOUL/R&B/FUNK/PUNK/PSYCH

 

 

 

 

 

 

SUNDAY 9/30 @7:00pm: Micah -n- Marlin (ROCK / FOLK)

 

 

 

 

 

 

 

MONDAY 10/1 @7:00pm: Dem Roach Boyz (R&B / EXPERIMENTAL); 

@9:30: Matt Campbell (NO COVER). COUNTRY

 

 

 

 

 

 

TUESDAY 10/2 @7:00pm: Brett Weller (FOLK/AMERICANA)

 

 

 

 

 

 

WEDNESDAY 10/3 @7:00pm: The Iguanas (ROCK / R&B / TEX-MEX); 

@10:00pm: Scarves + tba ($5). INDIE / ROCK

 

 

 

 

 

 

THURSDAY 10/4 @7:00pm: Dark Lounge, featuring Rik Slave (LOUNGE)

 

 

 

 

 

 

FRIDAY 10/5 @7:00pm: Natalie Mae (COUNTRY / R&B); 

@9:30pm: The O-Pines (NO COVER). ROCK

 

 

 

 

 

 

SATURDAY 10/6 @9:30pm: Gar Gar + tba ($5). PUNK / ROCK

 

 

 

 

 

 

SUNDAY 10/7 @7:00pm: Micah -n- Marlin (FOLK/ROCK); 

@9:30pm: Gen Z  (NO COVER). E-Z ROCK / POP

 

 

 

 

 

 

MONDAY 10/8 @7:00pm: Dem Roach Boyz (R&B/EXPERIMENTAL); 

@9:30pm: Gene Black & friends (NO COVER). JAZZ

 

 

 

 

 

 

TUESDAY 10/9 @7:00pm: Brett Weller (FOLK/AMERICANA)

 

 

 

 

 

 

WEDNESDAY 10/10 @7:00pm: The Iguanas (ROCK/TEX-MEX/R&B)

 

 

 

 

 

 

THURSDAY 10/11 @7:00pm: Dark Lounge, featuring Rik Slave (LOUNGE); 

@9:30pm: Echo Prairie + tba ($5). INDIE/ROCK

 

 

 

 

 

 

FRIDAY 10/12 @7:00pm: Natalie Mae  (COUNTRY / ROCK / R&B); 

@9:30pm: Heel Turn + Crossed + tba ($5). HARDCORE/PUNK

 

 

 

 

 

 

SATURDAY 10/13 @9:30pm: Send Medicine + Fruit Machines + Skelatin ($5). INDIE / ROCK / PSYCH

 

 

 

 

 

 

SUNDAY 10/14 @7:00pm: Micah -n- Marlin (FOLK/ROCK); 

@10:00pm: The Hacks (NO COVER). ROCK 

[[ Brandi’s bidet… more tba? ]]

 

 

 

 

 

 

MONDAY 10/15 @7:00pm: Dem Roach Boyz (R&B/Experimental); 

@9:30pm: Gene Black & friends (NO COVER). JAZZ

 

 

 

 

 

 

TUESDAY 10/16 @7:00pm: Brett Weller (FOLK/AMERICANA); 

@9:30pm: Hypoluxo + Lawn + Fishplate ($5). INDIE/ROCK

 

 

 

 

 

 

WEDNESDAY 10/17 @7:00pm: The Iguanas (ROCK / R&B / TEX-MEX); 

@10:00pm: The Darelilies (NO COVER). INDIE/ROCK 

 

 

 

 

 

 

THURSDAY 10/18 @7:00pm: Dark Lounge, featuring Rik Slave (LOUNGE); 

@9:30pm: Liberosis + Bug Lord + DABS ($5). INDIE / ROCK

 

 

 

 

 

 

FRIDAY 10/19                @7:00pm: Natalie Mae (COUNTRY / ROCK / R&B); 

@9:30pm: Soaked Oats [New Zealand] + EXEK [Australia] + Pscience ($8). INDIE/ROCK

 

 

 

 

 

 

SATURDAY 10/20 @9:30pm: Shitstorm +  Psychotic Reaction + Jack & The Jackrabbits + Liquor & Lies ($7). PSYCH / ROCK

 

 

 

 

 

 

SUNDAY 10/21  @7:00pm: Micah -n- Marlin (FOLK/ROCK); 

@9:30pm: Helen Gillet ($10). EXPERIMENTAL

 

 

 

 

 

 

MONDAY 10/22 @7:00pm: Dem Roach Boyz (R&B/EXPERIMENTAL); 

@9:30pm: Temple of Angels + tba ($5). ELECTRONIC / PROGRESSIVE

 

 

 

 

 

 

TUESDAY 10/23 @7:00pm: Brett Weller (FOLK/AMERICANA); 

@9:30pm: The Nunnery + tba ($5). ELECTRONIC / EXPERIMENTAL

 

 

 

 

 

 

 

WEDNESDAY 10/24 @7:00pm: The Iguanas (ROCK/TEX-MEX/R&B); 

@10:00pm: all the colors of the dark -presents- Beyond The Darkness (NO COVER).  CULT//HORROR- SOUNDTRACKS / ELECTRONIC / PROGRESSIVE

 

 

 

 

 

 

THURSDAY 10/25 @7:00pm: Dark Lounge,featuring Rik Slave (LOUNGE); 

@8:00pm: AntiGravity Magazine office hours, 8-to-11; 

@10:00pm: Esqueleto??  (NO COVER).  TENTATIVO

 

 

 

 

 

 

FRIDAY 10/26 @7:00pm: Natalie Mae (COUNTRY / R&B); 

@9:30pm: Alex McMurray & His Band + The Geraniums ($7). ROCK

 

 

 

 

 

 

SATURDAY 10/27 @10:00pm: Mod Dance Party w/ DJ Matty & Kristen (NO COVER). ROCK / POP / SOUL / R&B / FUNK / PUNK / PSYCH

 

 

 

 

 

 

SUNDAY 10/28 @7:00pm: Micah -n- Marlin (ROCK / FOLK); 

@9:30pm: Seth’s birthday -presents-  Tba!  ($5). PUNK

 

 

 

 

 

 

MONDAY 10/29 @7:00pm: Dem Roach Boyz (R&B/Experimental); 

@9:30pm: Gene Black & friends (NO COVER). JAZZ

 

 

 

 

 

 

TUESDAY 10/30 @7:00pm: Brett Weller (FOLK/AMERICANA)

 

 

 

 

 

 

WEDNESDAY 10/31 @7:00pm: The Iguanas (ROCK / TEX-MEX / R&B); 

@10:00pm: Suitcase Junket ($5). ROCK

 

 

 

 

 

 

 

THURSDAY 11/1 @7:00pm: Dark Lounge, featuring Rik Slave (LOUNGE); 

@9:30pm: Ashes + tba ($5). INDIE / EXPERIMENTAL

 

 

 

 

 

 

FRIDAY 11/2 @9:30pm: G’d Up XVI:  La’ Chat [666 Mafia (Memphis)] + The Planchettes + tba  ( $10 in advance / $20 the night of ).  RAP / PUNK

Write to LegalizeDat@gmail.com for advance tix info!

 

 

 

 

 

 

SATURDAY 11/3 @9:30pm: Gar Gar + more tba ($5). PUNK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Past CIRCLE BAR shows (1999-2018): 

#wolfeyespsychojazz / Wolf Eyes, Wicked Finger, RIXE, Nikki Sudden, Cervix Couch, Aquarium, Lazy Lester, Toussaint McCall, Midnite Prowler, the Royal Pendletons, Helen Gillet, Gull, Sons of Hercules, Peach Kelli Pop, Dad? , Eddie Bo, Lubricated Goat, Spodee Boy, Beyond Peace, Darsombra, Project Pat ( Three 6 Mafia ), Tony Joe White, Crocuta, the Cowboys, Urochromes, Rudy Ray Moore, White Gregg, Ernie K-Doe, Louisiana Red, Valerie Kuehne & The Wasps Nests, the King Khan & BBQ Show, Brain Dead, Invisible Cowboy, Cardboard Cowboy, DJ BuyItNow, SPACE, Destruction Unit, Dennis Coffey, John Mooney, Harahan Fats, Glorybee, R. Stevie Moore, Silver Reich 2, Eddie Kirkland, the Black Lips, the GONN, Demon’s Claws, HXXS, Die Sluts, Eric Lindell, Fatplastik, O.L.D. , Howard Tate, the Bad Roads, Leisure Muffin, the Detroit Cobras, the Lemons, Outlaw Order, Zen Mother, Clone Defects, DJ Esteban, Wax Fruit, EDGESLAYER, Angel Inertia, Grey Economie, Bride, Secret Prostitutes, Trashlight, Hank Williams III, DJ Assfault, Viva l' American Death Ray Music, UNLV, the Bush Hogs,  Dr. Spec’s Optical Illusion, Little Bob & The Lollipops, Alvis Wayne, the Louisiana Hellbenders, Friendshrimp, Peter Holsapple, Mythological Hybrids, Mythical Beast, Nautical Almanac, Sick Llama, Proper Channels, Esqueleto, NARB, Roselit Bone, Nathaniel Mayer, Kajun SS, Great Electric Quest, Eric Lindell, Anders Osborne, Ryan Adams, Turnip King, Anson Funderburgh, Policy, Heat Dust, Rim Job, Sexual Jeremy, Delish da Goddess, Rodger Stella, M.O.T.O. / MOTO / Masters of the Obvious, Life Stinks, Elf Power, Leather Girls, Thee Shams, Eyejammy, Judy & The Jerks, Mexico 1910, Gandhi Castle, Belladonna Lovers ( Jack Orion , Damien Youth ), the Noise Complaints, Mod Dance Party DJs, Crescent City Connected, the Chris Lee Experience, Oyster Smiling, Lucy, JustinBobby / BobbyRock, Dressy Bessy, DJ Pasta, DJ Obi-1 & Slick Leo, Mr. Quiet Storm, Hartle Road, Big Blue Marble, Gal Holiday, Jumpin’ Johnny Sansone, John Fohl, Midriff, BENNI, Milk Music, Fruit Machines, The Dexter Romweber Duo, Purling Hiss, Mountain of Wizard, Aquarian Blood, Harry Chronic Jr., Wizzard Sleeve, Gino & The Goons, Danny, Room Thirteen, Acid Witch, Witchhaven, Cikada, AR-15, MC Trachiotomy, Lenguas Largas, Rik Slave's Country Persuasion, the Phantoms, Zula, Jackie & The Cedrics, Howlin’ Hachima, Sexy Dex & The Fresh, People Museum, the Cynics, Natural Causes, the Woggles, Urban Pioneers, Amy Rigby, Platinum Boys, David Doucet, Jack Talcum ( Dead Milkmen ), Woof, Angry Lovers, Glyn Styler, Asukubus, Goatwhore, the Junior League, Tranche, the Nowhere Squares, Quintron & Miss Pussycat, Dem Nassty Habits, Bipolaroid, Whom Do You Work For? , Hurray for the Riff Raff, Die Group, the Pork Dukes, Deathstuff, Lil' Buck Sinegal & the Top Cats, DTCV, the Carbonas, Bottomfeeders, Kitty Lynn, Guitar Lightnin' & His Thunder Band, YIKES, Dash Rip Rock, Rik & The Pigs, Dingle, James Hall, Hotchkiss, Psychic Temple, King James & The Special Men, C-Section-8, Glut, High in One Eye, Baby Rosebuds, Magic Factory, Video Age, Classie Ballou, Cedryl Ballou & The Zydeco Trendsetters, Scott Yoder, Scott Reynolds [of ALL ], Haunted Haus, Traffic Indulgence, the Dutch Masters, Gary Wrong, the Drunken Masters, Paradise Vendors, rah-lude, Debauche, Birds, DJ Portion Control, Fire Retarded, DJ Perpetual Care, B|_ank, TV Girl, Blood Blog, Microshards, SS Boombox, Black Mountain, Mikronaut, the Troublemakers, Guts Club, Fever Dreams, Ratty Scurvics, Woven Bones, Steel-bearing Hand, Author & Punisher, Druids / Druidian Pink, Freddy Beach, Bob Log, Mangina, Three-Brained Robot, Sharon Jones & The Dap-Kings, Mehenet, Country Fried, U.S. Nero, the Echo Oh’s, Sailor Poon, the Stumpknockers, the Satanics ( Upper Crust, Clamdiggers, Mente ), Casual Burn, the Spits, Michael Hurtt & His Haunted Hearts’ Mardi Gras Rhythm & Blues Revue aka The Night Howlers, Barbara Lynn, the Darkest Hours, the Gyro Boys, the Spooks, the Original Three, Shea Stevenson, River City Tanlines, the Poots, Party Dots, Overnight Lows, ZOOM, Evil Rats, Plan Z, Merkablah, Donde Wolf, Davis, Hot Club of New Orleans, Gland, DJ Ham Sandwich, Sensual Assault, CCR Headcleaner, Action Beat, Natural Light Orchestra, BABES, Naughty Palace, Doctor a’ Go-Go, Clockwork Elvis, Harry Merry, Rock ‘n’ Roll Suicide / Teenage Gunslinger, the Fontanelles UK, Luxurious Faux Furs, Chicken Snake, Swear Tapes, Hank Wood & The Hammerheads, Showa No Yume, Sick Thoughts, Jonathan Freilich, Phil the Tremolo King, Shot Down in Ecuador Jr., An Invitation, King Louie One Man Band, Pretty Boy Forbes, Simeon ( Silver Apples ), Die Rotzz, Frigg a’ Go-Go, Buncho, Da Zoo, PxMxWx , Susan Cowsill, Continental Drifters, Dead Marshes, Clorox Girls, Circuit Benders, the Guacos, Manateees, Beat Beat Beat, Black Caar, Detonations, Heavy Lids, Special Interest, Holy Shit, Mason Ruffner, Jack Oblivian & the Tennessee Tearjerkers, the Cool Jerks, Carl LeBlanc, Boyish Charm, NAG, Lip, Pscience, Belly Eater, Real Dom, New Holland, the Mistreaters, Wet Ones, Murrum, Push Push, Raspy, Short Eyes, ‘Scripts, Lloyd Dillon, Black Rose Band, Kondor, Lord High Panther, Trance Farmers, Planchettes, Donkey Puncher, Animal Show, Monster Strut, Killer Dale, Painted Hands, Testaverde, Doc Otis & The Junker Jazz All-Stars, Functional Blackouts, DIAT, Mea Culpa, Mystic Inane, Vacant Life, MC Mack (Killa Klan Kaze, Triple Six Mafia), Jimbo Mathus, Chelsea Lovitt, Zydepunks, Ekumen, Sunrise:Sunset, Hibachi Stranglers, Trampoline Team, Black Abba, Dolce, Ships in the Night, Don Bolles as Kitten Sparkles, Day Creeper, R.L. Boyce, Ultra [Barcelona], PIMP, Tommy Wright III & Mac T-Dog, Ebola Boys, Mama, the Rubs, Deadly Snakes, Mystery Girls, Duwayne Burnside, Bellringer, DiNola, Gools,  Michael Bevis, the Melville Dewys, Santarantula, The Old Lady That Swallowed the Fly, Beware of Bear, Ex Specter, Yuppie Teeth, Valerie Sassyfras, Date Night, Party Flag, Blind Texas Marlin, Johnny J & Roadkillville, Felix, Boppin' Bandsaws, Zentralheizung (ZHOD), Them Taggart Boys, Plow Boys, Ghosttown, Tuff Luvs, the Sights, Jack Ladder, the Greenhornes, Gushers, The Vivian Girls, Plattenbau, Mr. Universe, Thelma & The Sleaze, Kipori “Little Wolf” Woods, Kitty Lynn, Sea Battle, Jean-Eric, Miss Wallace, Glory Bee, the Song Dogs, the New Orleans Guitar Masters, Jimmy Robinson, Lower Dens, John Rankin, Abysmal Lord, the Rayo Brothers, Cranston Clements, Buttons, Creeper, DJ Lady Li & Prince Pauper, Psychic Hotline, DJ Syd the Dog, Giorgio Murderer, Buck Biloxi & The Fucks, Weapon Man, Repulsars, Dinner, Foster Care, How I Quit Crack, Deche, the Funny Boys, Death Valley Girls, Rudy Stone, Mr. Airplane Man, Chris Cohen ( deerhoof ), Roosterfoot, Famous Monsters, Supagroup, Hazzard County Girls, Autarx, Caddywhompus, Deaf & Poor, Shannon McNally, Leo Bud Welch, Alex Chilton, Valum Knob, Molly Burch, the Lumineers, the Spittoons, Les Georges Leningrad, DJ Dan Rose, Surfbort, Surfer Blood, Val Hollie, Helen of Choi, Dronebaby, Hiss, the Pallbearers, Rotary Downs, Sam Vicari, Mahayla, OMNi, David Dondero, Boy Sprouts, Guantanamo Baywatch, CCR Headcleaner, Monotonix, DeathTrip, Crossed, Hot Tooth, The Whips, Stiff Love, Vile Bodies, Mary Ocher, Happy Talk Band, DJ Minnie Gripperton, John Wesley Coleman, Tyler Keith & The Preacher’s Kids, Kaz Mirblouk, Lost Bayou Ramblers, the Cosmic Americans, Nebula Rosa, Pine Leaf Boys, 99 Playboys, Greazy Alice, Alex McMurray, R. Scully, Dave Catching, the Gnarltones, the Moonwalks, Mariine, BLOODY MASTER, Redondo Beat, Mezcal Jazz Unit, the Jenny Jeans, Red Poison Berry, the Black & Whites, MoleStar, the Bruisers, Skelatin, Liquidrone, The Bingo! Show / Clint Maegden, Paper Bison, Crimson Sweet, Vanzza Rokken, the Ponys, Misery Loves Co., Astolfo Sulla Luna, Scott E. Moore, James Singleton, Corey Cruse, Girra, the Ghettoways, Pine Hill Haints, Chopper Dave, Egg Yolk Jubilee, Plastic Pinks, Pink Lion, Julie Odell, Manny Chevrolet, Rockie Charles, Trash Night, Imagine “the” Band, Tough Age, Wiley & The Checkmates, Proud/Father, Heavy Sleeper, Garbage Boy, Marbles, DJ OttO, 9th Ward Marching Band, Jaguardini, the O-Pines, Mariner, Washboard Chaz, Nuclear Shadows, Micah McKee & Little Maker, Coliseum, Glish, Bronze Comet, the Iguanas, Hogleg, DM Bob / Bush Hog Bob One Man Band, Night Howlers, Norco Lapalco, C’mon, Waste Man, Dirty Junk, Pink Slip, Deadly Vipers, Richard Bates, No Scrupules, Castro Clones, Black Panties, Amazing Energy, Rob Cambre & Death Posture, Steve Kenney, Lost Bayou Ramblers, Quaalords, Rose Ette, Particle Devotion, the Birch Boys, the New Soul Finders w/ Marilyn Barbarin, Rockin’ Dopsie Jr., Ernie Vincent, Sam Hogan & The Excelleauxs, Buck Gooter, Daggerhead, Inhaler, Romasa, Witch Burial, Spodee Boy, Radiant Knife, Roy “Boogie Boy” Perkins, Alex Cameron, Crush Diamond, Brainstems, Melting Coffin, Poison Boys, Warren Storm, Lil’ Band O’ Gold, Dark Lounge, Xander Harris, Friendship Commanders, Witch Jail, Agonal Breath, Cervix Couch, Spring Breeding, Total Septum, Shock Patina; Roy Head, Rob Craig, Harahan Fats, FR, !S!S, Darvocets, Cider, Evil Army, Spickle, Static Static, Preening, Malflora, Oblivia, Lassie, SYCH, Astragal, Sounding, Cryptic Void, Haniwa, Jeff Pagano w/ Albinas Prizgantas, Navy Gangs, Pink Mass, Confined Space, Luciferian Rites, Venereal Baptism, Reapermanser [sic], Satanik Beer Drinker aka Evil Chancla, Grave Ascension, Death Church, Heavy User, The Stranger, the Blind Owls, Jenny Don’t And The Spurs, Pink Lion, Phenomena 256, Witchsister, Primpce, Room 101, Mariner, Glistener, Skeleton, The Sickness, Erik Nervous, S.O.S.S., Kingpin SKiNNY PiMP, Deterioration, Shitstormtrooper, Crossed, Cruz de Navajas, False Figure, Webbb, Ice Queen, 777, Steve Kenney ...And Justice for Y’all